Autootpad FM pobjednik 60. MNT “Natronovi branioci Maglaja” [FOTO]

Ekipa Autootpad FM je pobjednik 60. Malonogometnog turnira “Natronovi branioci Maglaja” u organizaciji NK Natron.

Turnir je počeo prije 20 dana, a za nagradni fond vrijedan 6000 KM se nadmetalo blizu 30 ekipa.

Večeras je u maglajskoj Gradskoj dvorani prvo odigran susret za treće mjesto između ekipa Stolarija FAMM i Struga Building. Lakše od očekivanog treće mjesto je pripalo ekipi Struga Building koja je slavila sa 7:2.

U velikom finalu su koplja ukrstile momčadi Autootpad FM i Nargila Bar AŠK & Pekara Non Stop.

Ipak finale nije pružilo toliko neizvjestan okršaj kakav su mnogi prisutni očekivali, te je ekipa Autootpad FM stigla do sigurne pobjede i tako zaustavila protivnički tim da odbrani trofej osvojen prošle godine.

Već na poluvremenu rezultat je bio 5:0. U nastavku je ekipa AŠK & Non Stop uspjela da smanji rezultat igrajući bez golmana, te čak na četiri minuta do kraja se približi na 6:4, no snage za više nije bilo, a konačan rezultat je bio 7:4.

Najbolji igrač turnira je Alija Bajrić iz pobjedničke ekipe, a njegov saigrač Venes Huskić je ponio epitet najboljeg golmana. Trofej najboljeg golgetera je pripao Nasiru Hodžiću iz ekipe Struga Building.