Bez pobjednika u duelu Bosne i Krivaje

Danas su u Visokom u susretu 9. kola Druge lige FBiH – Centar snage odmjerile ekipe NK Bosna i NK Krivaja, a isti je završen bez pobjednika rezultatom 2:2.

Susret se igrao po dosta lošem terenu i po kiši koja je većim dijelom susreta smetala igračima obje ekipe da pruže atraktivan nogomet kakav se očekuje od ovih rivala, pa je iz toga razloga obilovao s dosta tehničkih grešaka na obje strane.

Nakon nekoliko uvodnih minuta u kojima Bosna ima inicijativu, nije bilo promjena rezultata, a potom Krivaja stiže u vodstvo u 13. minuti susreta. Nakon jedne situacije u kaznenom prostoru gostiju kada su domaći tražili penal Krivaja je odigrala brzu kontru, a efikasan u završnici je bio Mirsad Šijerkić koji je pogodio za 0:1.

Do kraja poluvremena gosti su stvorili još nekoliko šansi, ali promjena rezultata nije bilo, te kada se činilo da će se na pauzu otići s minimalnim vodstvom Krivaje dosuđen je penal za Bosnu. Siguran realizator u petoj minuti nadoknadi je bio Belmin Vila.

I tek što se krenulo s centra u drugom poluvremenu Krivaja je opet imala vodstvo. Uspavanost u redovima domaćeg sastava koristi Šijerkić koji krade loptu i asistira za Ćamil Smajlović koji trese mrežu Bosne mrežu za 1:2.

Do kraja susreta viđen je još jedan pogodak, a igrala se 57. minuta kada se Tarik Zukić efektno izborio za šut i pogodio gol Krivaje za 2:2.

Težak teren za igru i oprez na obje strane nisu dozvolili ekipama da do kraja susreta stvore ozbiljne prilike za gol, te promjene rezultata više nije bilo.

Mrlju na današnju utakmicu je bacilo nekoliko domaćih pristalica koji su po završetku utakmica ušli u teren s namjerom da se obračunaju sa sucima današnjeg susreta, ali su brzom reakcijom policije, redara te domaćih igrača zaustavljeni. Također, jedan od igrača Bosne je dobio crveni karton po završetku utakmice zbog vrijeđanja sudija.

Obje ekipe sada imaju po 17 bodova, te su se izjednačili s Moševcem koji je danas poražen u maglajskom derbiju od Natrona, a isti broj bodova sada ima i ekipa Unisa.