Bez pobjednika u susretu nogometaša Žepča i Krivaje [FOTO]

Danas je na Gradskom stadionu u Žepču odigran susret 16. kola Druge lige FBiH – grupa Centar, a domaća momčad NK Žepče 1919 je ugostila NK Krivaja iz Zavidovića u komšijskom derbiju. Meč je završen bez pobjednika rezultatom 1:1.

Bio je ovo prvi susret u proljetnom dijelu prvenstva za ove ekipe, te su obje ekipe vraćale takmičarski ritam, naročito ekipa Krivaje koja je značajno promijenila roster tokom zimske pauze.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo mnogo u smisli uzbuđenja, te je viđeno tek nekoliko poluprilika na obje strane.

Veliki broj sitnih prekršaja na sredini terena je spriječio oba sastava da kreiraju nešto na protivničkoj polovini, te se na pauzu otišlo pri rezultat 0:0.

Drugo poluvrijeme je počelo u sličnom ritmu. Poslije 15 minuta igre u nastavku gosti su propustili svoju najbolju priliku kada pogađaju prečku, a kazna je ubrzo stigla na suprotnoj strani kada se Ivan Martinović sjajno ubacio u prazan prostor i iskoristio dobar pas te poslao loptu u mrežu Krivaje za 1:0.

Nakon perioda igre Krivaja se vraća, na dvadesetak minuta do kraja. Tokom slobodnog udarca Elmin Alić je naštimao loptu, te preciznim udarcem ispod živog zida pogodio za 1:1.

Do kraja se igrala oprezno s obje strane te nije bilo promjena rezultata i obje ekipe su se borale zadovoljiti sa osvojenim bodom.

Žepče sada ima 19 bodova na svom kontu, a Krivaja 14. U narednom kolu pred Žepčacima je teško gostovanje u Zenici prvoplasiranoj ekipi Čelika, dok će Krivaja u prvom ovogidšnjem susretu pred domaćom publikom dočekati visočku Bosnu.