Borac i u revanšu bolji od Krivaje

ŽRK Krivaja danas je poražen u revanš susretu četvrtfinala Kupa BiH od ekipe ŽRK Borac, a gostujuće igračice su slavile pobjedu rezultatom 27:31.

U meču za prestiž, obzirom da su rukometašice Borca pitanje prolaza riješile pobjedom rezultatom 38:21 u prvom susretu, ekipa Krivaje je pružila puno bolji otpor nego što je to bio slučaj u Banja Luci, te je na poluvremenu imala i vodstvo od 15:13.

Rezultat je bio neizvjestan do sredine drugog poluvremena kada gostujuće rukometašice uspijevaju okrenuti stvari u svoju korist i s dva gola razlike kontrolisati završnicu susreta. Igru Krivaje je pratilo i dosta tehničkih grešaka u završnici, a što je ekipa Borca znala da iskoristi i dođe do pobjede rezultatom 27:31.

Najefikasnija rukometašica susreta je bila Anđela Stojanović iz gostujuće ekipe, dok su u redovima Krivaje po 10 golova postigle Sara Bašić i Jasmina Ćosić.

Rukometašice Krivaje se sada okreću završnici sezone u Premijer ligi BiH gdje se nastavlja borba za izlazak u Evropu, a u narednom kolu će ugostiti ŽRK Katarina.