EURO 2020: Završeno takmičenje u grupi A

Na Evropskom prvenstvu danas su odigrana još dva meča, čime je kompletirana grupna faza u grupi A.

U Rimu su se sastali Italija i Vels. Azzuri su poveli u 39. minuti, a strijelac gola je bio Matteo Pessina. Vels je od 56. minute igrao s igračem manje, a crveni karton je dobio Ethan Ampadu. Do kraja susreta nije bilo promjena, pa je isti završen rezultatom 1:0 za Italiju.

U Bakuu su igrala Švicarska i Turska. Rano vodstvo Švicarskoj je donio Haris Seferović u 6. minuti susreta, a na 2:0 je lijepim golom povisio Xherdan Shaqiri u 26. minuti. Turci u 62. minuti smanjuju na 2:1, a prvi gol Turske na ovogodišnjem Euru je postigao Irfan Kahveci. Ipak radost Turske je kratko trajala obzirom da je Shaqiri šest minuta kasnije postigao svoj drugi gol za konačnih 3:1.

Italija je završila prva s maksimalnih devet bodova i gol razlikom 7:0, Vels je drugi s četiri boda koliko ima i Švicarska, s tim da Velšani imaju gol razliku 3:2, a Švicarci 3:4, tako da će Švicarci morati čekati rasplet u ostalim grupama.

Drugoplasirani iz ove grupe će igrati protiv drugoplasiranog iz grupe B, a prvoplasirani će igrati protiv drugoplasiranog iz grupe C.

Sutra su na rasporedu četiri susreta trećeg kola čime će biti kompletirane i grupe B i C. Od 18 sati se igraju mečevi grupe C. U Amsterdamu će Nizozemska pred svojim navijačima igrati protiv Sjeverne Makedonije, dok će u Bukureštu igrati Ukrajina i Austrija. Od 21 sat se igraju susreti grupe B. U Sankt Peterburgu se sastaju Finska i Belgija, dok će u Kopenhagenu Danska ugostiti selekciju Rusije.