Još jedno zlato za ŽRK Krivaja: I selekcija 2004 prvak Bosne i Hercegovine

Kadetska selekcija ŽRK Krivaja (2004. godište i mlađi) prvak je Bosne i Hercegovine u rukometu, a što je drugo zlatno odličje za klub iz Zavidovića na današnjim završnicama državnog prvenstva.

Na završnici koja se igrala u Gornjem Vakufu – Uskoplje ekipa Krivaje je jučer s 36:29 pobijedila domaću ekipu ŽRK Sloga, a potom u drugom kolu i banjalučki ŽRK Borac s 18:17.

U današnjem polufinalu su savladale HRK Grude s 30:16, a u finalu su igrale protiv ŽRK Knežopoljka iz Kozarske Dubice te su slavile pobjedu rezultatom 29:24 koja im je donijela titulu državnog prvaka. Treće mjesto je pripalo ekipi HRK Grude.

Krivajina Sara Šehić je dobila nagradu za najbolju golmanicu turnira, Alena Latifović je najbolji lijevi bek, dok je Amna Mehinagić najbolji strijelac završnici državnog prvenstva.

Nakon što se danas selekcija 2008. godište okotila titulom prvaka, te uz drugo mjesto za juniorke osvojeno prošle sedmice, ovo je još jedan u nizu od sjajnih rezultata za rukometni klub iz Zavidovića.