Kadeti BiH remizirali s Izraelom i ostali bez Evropskog prvenstva

Kadetska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u meču kvalifikacionog turnira za EURO igranom u Poljsku odmjerila snage sa Izraleom. Susret je završen bez pobjednika rezultatom 24:24 (14:12) što je odgovaralo Izraelcima zbog bolje gol razlike na turniru.

Bh. rukometaši su u petak u prvom meču turnira poraženi od domaćina Poljske (24:20), da bi do prvih bodova stigli protiv Luksemburga (25:31).

Izrael je također poražen od Poljaka sa četiri pogotka razlike, ali pobjeda od +12 protiv Luksemburga im je donosila bolju gol razliku uoči današnjeg direktnog okršaja za plasman na prvenstvo s našim državnim timom.

Iako je izraelska selekcija vodila od starta susreta, bh. tim je pet minuta prije pauze stigao do prvog vodstva kod rezultata 8:9, a u trenucima kada je naša selekcija počela graditi napad sa dva igrača manje.

Do odlaska na odmor naši reprezentativci su stigli i do dva gola prednosti, a rezultat je bio 12:10.

Na startu drugog poluvremena Izrael serijom od 3:0 vraća vodstvo, ali naš tim s dva vezana gola vraća prednost na svoju stranu. Ipak Izrael ponovo dobro serijom dolazi do +3 poslije desetak minuta igre u drugom poluvremenu, a na semaforu je bilo 15:18.

Protivnik je brzo stigao i na 16:20, ali fantastičnom serijom naši momci dolaze do 21:21 u 48. minuti susreta, a nakon čega propuštaju napad za vodstvo s igračem više, što je kažnjeno na drugoj strani pogotkom Izraelaca.

Pet minuta do kraja naš tim je ponovo izjednačio na 23:23, a minut i po do kraja je bilo 24:24 uz loptu za Izrael.

Napad rivala je završen udarcem preko gola, no bh. reprezentacija ne koristi pola minute kako bi realizovala svoj napad. S istekom vremena dosuđen je deveterac, a iz kojeg bh. tim pogađa stativu, te je susret završen sa 24:24.

Vrijedi spomenuti da su državne boje na ovom turniru branili Elmas Avdić, Adin Husanović i Ajdin Klis iz RK Krivaja, Kristijan Katić iz RK Žepča, te Emir Delić iz RK Maglaj.