Košarkaši BiH slavili u Bugarskoj

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Botevgradu savladala reprezentaciji Bugarske u susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo rezultatom 75:85 (19:25; 23:25; 13:19; 20:16).

Bolju igru u prvoj četvrtini naši igrači su krunisali dobijanjem iste s 19:25, a prednost naše selekcije u prvoj četvrtini je rasla i do 11 poena.

Pasivnost naše reprezentacije u drugoj četvrtini koriste domaći igrači i dolaze do vodstva poslije pet minuta, kada je na semaforu bilo 34:33. Ipak to je bilo posljednje vodstvo koje su Bugari imali u ovom meču, te bh. košarkaši od tog momenta podižu ritam te na poluvrijeme odlaze s vodstvom od 42:50.

U trećoj četvrtini naši košarkaši povećaju prednost za šest poena i uoči posljednje dionice rezultat je bio 55:69.

I kada se činilo da je pitanje pobjednika riješeno, naši košarkaši su podbacili u posljednjoj četvrtini, te Bugari dolaze na šest poena zaostatka na tri minute do kraja. Ipak bh. košarkaši su sačuvali dovoljno koncentracije u završnici i stigli do pobjede rezultatom 75:85.

Miralem Halilović je večeras bio najefikasniji u dresu naše reprezentacije s 21 poenom, a Džanan Musa je postigao 17.

Kvalifikacije se nastavljaju u februaru naredne godine, a kada će bh. košarkaši odigrati dvomeč sa selekcijom Litvanije. Litvanci su baš kao i naša selekcija ostvarili maksimalne dvije pobjede u dosadašnjem toku kvalifikacija.