Košarkaši Orlovika doživjeli prvi poraz na domaćem terenu

Igrači KK Orlovik Nansi večeras su u dvorani KŠC Don Bosco” ugostili ekipi KK Promo u utakmici 9. kola košarkaškog Prvenstva BiH, a Žepčaci su doživjeli prvi poraz na domaćem terenu u ovoj sezoni rezultatom 82:84. (21:26; 21:18; 21:16; 19:24)

Tok utakmice

Orlovik je imao rezultatsku prednost na svojoj strani u uvodu utakmice. Nakon početnog vodstva od 4:0 Žepčaci su najveću prednost u prvoj dionici imali kod rezultata 13:8, međutim dobrom serijom na dvije minute do kraja Promo dolazi do prvog vodstva kada je na semaforu bilo 14:15.

Gosti iz Donjeg Vakufa su nastavili seriju te vode i sa 14:21, a prvu četvrtinu rješavaju u svoju korist rezultatom 21:26.

Orlovik je u drugoj dionici u nekoliko navrata stizao do izjednačenja, ali domaći nikako nisu uspjeli preokrenuti rezultat, a uprkos činjenicu da su drugu četvrtinu riješili u svoju korist sa 21:18. Promo je uglavnom čuvao pet ili šest poena prednosti, te se na poluvrijeme odlazi s rezultatom 42:44.

Sredinom drugog poluvremena kod rezultata 55:54 domaći košarkaši poslije dugo vremena puno vode, a treći period su riješili sa 21:16 u svoju korist, te se u posljednju četvrtinu ulazi pri rezultatu 63:60.

Vodili su Orlovi i tokom zadnje četvrtine, a sedam minuta do isteka vremena bilo je i maksimalnih +10 kod rezultata 75:65.

Ipak, izostala je koncentracija kod domaće ekipe, dok su s druge strane košarkaši Proma pokazali veliku borbenost i želju za pobjedu, a koja im nakon serije 15:1 donosi vodstvo rezultatom 76:80 tri minute do kraja.

Pola minute do kraja je bilo 82:82 na semaforu, nakon čega gostujući tim pogađa koš za 82:84. Orlovik je imao napad devet sekundi do kraja, no Žepčaci ga ne koriste, te je susret završen pobjedom gostujućeg sastava.

Najbolji pojedinci susreta

Najefikasniji u ekipi Orlovika je bio Emir Preldžić sa 19 poena, 13 skokova i pet asistencija, Edo Preldžić je ubacio 17 poena i tome je dodao sedam skokova i dvije asistencije, Ramo Rizvić je na svom kontu imao 16 poena, četiri skoka i jednu asistenciju, dok je dvocifren bio i Anes Podojak sa 15 poena, uz tri skoka i pet asistencija.

Kod ekipe Proma najzapaženije uloge su odigrali Kieffer Alex Sander Punter sa 19 poena i pet skokova, Ibrahim Mulaomerović sa 19 poena i također pet skokova, kao i David Zool Kueth koji je ubacio 12 poena i tome dodao dva skoka i jednu asistenciju. Svakako, treba spomenuti i izvedbu kapitena Dine Alkića, koji je pored devet ubačenih poena imao 21 skok.

Za domaće igrače je ovo četvrti ovosezonski poraz, prvi na domaćem parketu, dok su gosti iz Donjeg Vakufa upisali treću pobjedu u sezoni.

U narednom kolu Orlove očekuje izuzetno teško gostovanjem prvoplasiranom Širokom, dok će Promo ugostiti sarajevsku Bosnu.

Nakon toga Orlovik dočekuje Slaviju, a Promo gostuje u Tuzli ekipi Slobode, a čime će biti kompletiran prvi krug sezone.