Košarkaši Orlovika poraženi od Leotara nakon produžetka

Ekipa KK Orlovik Nansi poražena je jučer u Trebinju od KK Leotar u susretu 6. kola Lige za opstanak Prvenstva BiH, a domaći košarkaši su upisali pobjedu rezultatom 104:101 (22:23; 21:21; 21:27; 29:22; 11:8).

Kao što smo to već navikli od ovih rivala ove sezone, viđen je jedan ravnopravan i neizvjestan duel, a pobjednik je bio poznat tek nakon produžetka.

Tok utakmice

U prvoj četvrtini niti jedna ekipa nije uspjela napraviti značajnu razliku, a nakon što su oba tima bila u vodstvu u više navrata, ovaj period igre je pripao Orloviku sa 22:23.

Skoro pa preslikana igra je viđena i u drugoj dionici, s tim da su košarkaši Leotara vodili tek nekoliko trenutak u samoj završnici četvrtine, a koje je okončana omjerom 21:21, pa je rezultat prvog poluvremena glasio 43:44.

Tokom treće četvrtine gosti iz Žepča su uspjeli povećati prednost, ali koja je išla tek do +7. Treći period igre su Orlovi riješili u svoju korist sa 21:27 te su uoči posljednjeg vodili sa 64:71.

Na samom otvaranju četvrte četvrtine Orlovik je stigao do +10, a tri minute do kraja dionice su imali sedam razlike. Međutim uslijedila je serija Leotara od 8:0 koji preuzima vodstvo s pola koša razlike. Do kraja smo vidjeli nekoliko preokreta, da bi slobodna bacanja u završnici donijela neriješen rezultat. Četvrtina je pripala domaćima sa 29:22, a regularni dio je završen rezultatom 93:39.

Tokom produžetka je nastavljeno u istom ritmu, međutim domaći košarkaši su u posljednjoj minuti imali više koncentracije pa su riješili isti sa 11:8 i u konačnici stigli do pobjede rezultatom 104:101.

Najbolji pojedinci susreta

Šest igrača kod domaćih je ubacilo dvocifren broj poena. Listu strijelaca kod Leotara predvodi Marko Rikalo sa 21 poenom, po 18 su ubacili Dejan Šakotić i Srđan Milanović, Stefan Glogovac je postigao 14 poena, Nemanja Milidragović 12, a Božo Đurasović 10 poena.

I kod Orlovika su šestorica zabilježila dvocifren broj poena. Najviše je imao Ramo Rizvić sa 22 poena, a zatim Emir Preldžić koji je ubacio 20. Danko Cvitanović je postigao 18, Matija Radović 13, Amar Mehić 11, a Abdul-Hakim Delić 10 poena.

Za Orlovik je ovo bio treći poraz u doigravanju, a 15. u sezoni, međutim Žepčaci su i dalje prvi u grupi sa 41 bodom, jednim više od Leotara.

Priliku za popravni Žepčaci će imati u subotu, kada će ugosti košarkaše Posušja, dok će Leotar gostovati u Donjem Vakufu momčadi Proma.