Košarkaši Orlovika poraženi u Žepču od sastava Mladosti

Večeras je u dvorani KŠC “Don Bosco” u Žepču odigran susret 13. kola košarkaškog Prvenstva BiH, a momčad KK Orlovik Nansi je ugostila KK Mladost. Pobjeda je pripala gostima iz Mrkonjić Grada konačnim rezultatom 83:89 (23:23; 24:26; 13:16; 23:24).

Orlovik je uoči ovog kola imao sedam pobjeda i pet poraza, te 19 bodova na svom kontu. Gosti iz Mrkonjić Grada su imali dva boda manje, sa skorom od pet pobjeda i sedam poraza.

Tok utakmice

Prva četvrtina je ponudila potpuno ujednačenu košarku s obje strane. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu i niti jedan sastav nije imao više od četiri poena prednost, a dionica je okončana rezultatom 23:23.

Istu igru smo gledali i u drugoj četvrtini, s dosta preokreta, ali u ovom periodu gosti su bili bolji za jedan koš te isti rješavaju sa 24:26 u svoju korist, pa se na poluvrijeme odlazi s rezultatom 47:49.

Poslije nešto više od dvije minute igre u drugom poluvremenu, jedna ekipa prvi put ima +6, a to je bila gostujuća momčad koja je vodila sa 51:57. Treća četvrtina je pripala Mladosti sa 13:16, pa se posljednja dočekuje s rezultatom 60:65.

Na početku četvrte četvrtine Mladost dolazi do 62:70 što je bila najveća prednost na ovom susretu, ali je uslijedila 10:0 serija domaćih koji stižu za kratko u vodstvo. Ipak gosti su brzo preokrenuli rezultat te do kraja meča su dopustili domaćima da samo još jednom vrate prednost.

Četiri minute do kraja na semaforu je bilo 78:78, ali gosti iz Mrkonjić Grada serijom od 6:0 presuđuju domaćima. U konačnici zadnja četvrtina je pripala Mladosti sa 23:24, te su gosti stigli do punog plijena i pobjede konačnim rezultatom 83:89.

Najbolji pojedinci susreta

Orloviku nije bilo dovoljno ni 20 poena Emira Preldžića, koji je zabilježio još 11 skokova te tri asistencije. Ramo Rizvić je ubacio 17 poena uz pet skokova i jednu asistenciju, a pratio ga je Anes Podojak sa 16 poena, tri skoka i četiri asistencije. Dvocifren je bio i Abdul-Hakim Delić sa 15 poena, četiri skoka i dvije asistencije.

Najefikasniji kod Mladosti je bio Harun Huseinspahić sa 22 poena, pet skokova i dvije asistencije, a zatim Matija Popović sa 18 poena i dva skoka. Dvocifreni broj poena je imao i Lazar Đurović koji je ubacio 13 uz četiri skoka. Po 12 poena su ubacili Dejan Ćup i Stefan Milovanović, prvi je imao sedam skokova te dvije asistencije, a drugi osam skokova i tri asistencije.

Narednog vikenda najboljih bh. košarkaši su slobodni, nakon čega će Orlovik na vruće gostovanje u Sarajevo sastavu Bosne, dok će Mladost također igrati protiv sarajevske ekipe, a protivnik će biti momčad Sparsa.