Košarkaši Orlovika uvjerljivom pobjedom protiv Slavije okončali sezonu

Večeras je u dvorani KŠC “Don Bosco” u Žepču odigran susret 10. kola Lige za opstanak Prvenstva BiH, a domaća momčad KK Orlovik Nansi je pobijedila OKK Slavija 1996 105:70 (29:23; 27:15; 32:14; 17:18).

S ovom utakmicom je spuštena zavjesa na ovu sezonu za Orlove, debitansku u premijerligaškom društvu, a večerašnja pobjeda je bila 16. po redu u 32 ligaških utakmici.

Tok utakmice

Početno odmjeravanje snaga je ponudilo poprilično efikasnu košarku i taktički opreznu s obje strane, a prva četvrtina pripada domaćima sa 29:23.

U drugoj četvrtini, uprkos činjenici da su na terenu Orlovi bilo u kombinovanom sastavu s nekoliko igrača iz omladinskog pogona, domaći su povećali prednost te dionicu dobili sa 27:15 i na poluvrijeme otišli s vodstvom 56:38.

Na početku druge četvrtine upriličena je i mala svečanost za dugogodišnjeg kapitena kluba Ajdina Skopljaka, a koji je okončao igračku karijeru tokom koje je ostavio dubok trag u KK Orlovik.

Drugo poluvrijeme su domaći odigrali na krilima mladih igrača, a već u trećem periodu, koji je Orlovik riješio u svoju korist sa 32:14, svaka dilema o pobjedniku je bila riješena.

U posljednjoj dionici obje ekipe su već u mislima bile na pauzi, te nije bilo naročitih uzbuđenja i ista je pripala gostima 17:18, a za konačan rezultat susreta 105:70.

Najbolji pojedinci susreta

Edo Preldžić sa 21 poenom predvodio je listu strijelaca kod domaćih, Anes Podojak je ubacio 15, Haris Ćućović 13, a dvocifren s 11 poena je bio i Edin Preldžić, kao i Amar Mehić sa 10.

Kada je riječ o momčadi Slavije, glavnina poena je stigla preko Luke Sikiraša i Kristijana Krunića, a koji su ubacili po 16 poena.

Orlovik je tako sezonu završio kao prvoplasirani u Ligi za opstanak sa 46 bodova, uz omjer od po 16 pobjeda i poraza, dok je Slavija izborila opstanak sa 43 boda, te omjer od 11 pobjeda i 21 porazom.