Krivaja do vrha napunila mrežu Jahorine [FOTO]

NK Krivaja danas je u susretu 10. kola Druge lige FBiH – Centar s visokih 12:2 savladao FK Jahorina iz Prače.

Gosti su na devet odigranih utakmica upisali samo jedan trijumf, pa se i očekivala uvjerljiva pobjeda Krivaje koja je produžila niz bez poraza na osam utakmica.

Da se Jahorina neće provesti dobro u Zavidovićima bilo je već jasno u 1. minuti, a kada je Adin-Asim Sojkić postigao gol za Krivaju. U 14. minuti je bilo već 4:0 za Krivaju, dvaput je pogodio Mirsad Šijerkić, a jedan gol je dodao i Meris Selimović.

U 25. minuti Petar Blagojević postiže utješni gol za goste, a Kemal Ćosić je u 33. minuti postigao peti gol za Krivaju te se na pauzu otišlo pri rezultatu 5:1.

U drugom dijelu Krivaja nastavlja da puni mrežu Jahorine. Mirsad Šijerkić je na startu drugog dijela kompletirao hat-trick, a potom je pogodio i rezervista Meris Gluhić. Vlastitu mrežu je zatresao Damjan Simović, potom je svoj drugi gol postigao i Adin-Asim Sojkić, a kapiten Šijerkić je susret završio sa šest golova na svom kontu.

Sve što su gosti iz Prače uspjeli napraviti u drugom dijelu jeste doći do još jednog utješnog gola preko Petra Blagojevića, a susret je završen rezultatom 12:2.

S ovom pobjedom Krivaja ima 20 bodova i nalazi se na trećem mjestu prvenstvene tabele, a u narednom kolu će u derbiju gostovati u Olovu kod prvoplasirane Stupčanice.