Krivaja u završnici utakmice slomila otpor Konjuha i stigla do punog plijena [FOTO]

RK Krivaja sinoć je u Gradskoj dvorani u Zavidovićima u utakmici 6. kola Premijer lige BiH savladao RK Konjuh rezultatom 35:34 (16:16).

Brojni ljubitelji rukometa u zavidovićkoj dvorani još jedanput su imali priliku da gledaju jednu izuzetno premijerligašku utakmicu koja je bila neizvjesna do samog kraja.

Nakon početnog odmjeravanja snaga i igre gol za gol Krivaja poslije pet minuta dolazi do prvog vodstva pri rezultatu 4:3. Domaći sastav brzo dolazi i do dva gola prednosti, nakon čega gosti uzvraćaju, pa je poslije desetak minuta igre rezultat bio 5:5.

Poslije novog vodstva domaćih uslijedila je serija od tri vezana gola ekipe iz Živinica, koja je u završnici prvog poluvremena uglavnom imala gol ili dva gola prednosti. Krivaja u posljednjoj minuti stiže do novog vodstva, ali gostujući sastav postiže izjednačujući gol te se na odmor odlazi kod rezultata 16:16.

Počeo je Konjuh dobro u drugom poluvremenu, ponovo je gostujuća momčad imala jedan ili dva gola prednosti na startu drugog dijela, ali Krivaja dolazi do izjednačenja poslije sedam minuta igre u nastavku, rezultat je bio 20:20.

Poslije desetak minuta igre u drugom dijelu živinička ekipa pravi novu seriju od 3:0, te dolazi do 20:23, nakon čega domaća ekipa nije imala rješanja za igru Konjuha, te je gostujuća ekipa sredinom drugog dijela imala i četiri gola prednosti u više navrata.

Na desetak minuta do kraja rezultat je bio 25:29 za Konjuh i kada se činilo da će bodovi ići u Živinice domaća ekipa uz veliku podršku svojih navijača pravi seriju od 5:0 te dolazi do vodstva na nešto više od pet minuta do kraja.

Nakon prokockane prednosti Konjuh uspijeva doći do izjednačenja u dvije situacije, ali Krivaja veže tri gola, te uz sjajnog Jasmina Hadžihasića na golu u trenucima kada se utakmica lomila dolazi do 34:31 na dvije minute do kraja i već tada je bilo jasno da bodovi ipak ostaju u Zavidovićima.

Gosti uspijevaju smanjiti zaostatak, ali vremena više nije bilo, te je susret završen rezultatom 35:34 i pobjedom rukometaša Krivaje.

Najefikasniji u ekipi Krivaje je bio Deni Velić sa devet pogodaka, a Matej Sarajlić je postigao šest. Kod Konjuha najraspoloženiji je bio Sead Dautović sa sedam golova, a po šest su dodali Nikola Grujić, Goran Ristović i Nermin Smajić.