Lana Pudar je nova prvakinja Evrope!

Prije nekoliko minuta završeno je finale utrke na 200 metara delfin stilom, koje se održalo u Rimu u okviru Evropskog prvenstva u vodenim sportovima na kojem je naša Lana Pudar osvojila prvu zlatnu medalju za Bosnu i Hercegovinu.

Sjajna Lana Pudar ne prestaje pisati historiju, nakon bronzane medalje u disciplini 100 metara delfin, večeras je osvojila i zlatnu medalju u disciplini 200 metara delfin stilom što predstavlja njen najbolji rezultat u karijeri, a ujedno i najveći uspjeh Bosne i Hercegovine u vodenim sportovima.

Lana je svoju utrku završila vremenom 2:06.81, što je bilo dovoljno za prvo mjesto na postolju, a iza sebe je ostavila Dankinju Helenu Bach kojoj je pripalo drugo mjesto, te Italijanku Ilariu Cusinato koja osvojila bronzu.

Lana ovim završava svoj nastup na Evropskom seniorskom prvenstvu, te priliku za nove medalje će tražiti krajem ovog mjeseca na Svjetskom juniorskom prvenstvu.

U nastavku pogledajte kako je Lana došla do zlatne medalje.