Malonogometaši Neimara ostvarili pobjedu u Žepču [FOTO]

Večeras je u KŠC “Don Bosco” u Žepču odigran derbi susret 9. kola Prve lige FBiH – grupa Centar u futsal. momčad MNK Žepče je ugostila MNK Neimari, a pobjeda je pripala gostujućoj ekipi rezultatom 2:4.

Žepčaci su u susret ušli dosta nervozno, što već u drugom minuti koriste Neimari, a koji su golom Anela Dedića poveli sa 0:1.

U 11. minuti gosti iz Zenice su udvostručili prednost golom Sulejmana Salkića. Ipak dvije minute kasnije domaća ekipa postiže svoj prvi gol na večerašnjem meču, a na pravom mjestu se našao Ivan Martinović koji je pogodio mrežu gostiju.

I Neimari su brzo uzvratili, a svojim drugim golom na utakmici, ovaj put iz slobodnog udarca, Anel Dedić je donio ponovo dva gola prednosti gostujućem sastavu i vodstvo od 1:3, a što je bio i rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Već na startu drugog poluvremena malonogometaši Žepča se vraćaju u igru, a za strijelac za 2:3 je bio Igor Rašić.

Zatim je uslijedio jedan period čvrste igre s obje strane, a presudni trenutak se dogodio četiri minute prije kraja, kada su Neimari odigrali dobru kombinaciju poslije jednog prekršaja, a Anel Dedić je kompletirao het-trik i savladao domaćeg golmana za 2:4 što je bio i konačni rezultat ovog susreta.

MNK Žepče: Venes Huskić, Mirko Čečura, Marko Jukić, Hajrudin Čamdžić, Igor Rašić, Antonio Filipović, Marko Jukić, Nikola Ivešić, Jakov Barbarić, Ivan Martinović, Franjo Adžić, Alija Bajrić, Josip Katić, Ivan Markanović.

MNK Neimari: Mirzad Kozlić, Seldin Zatagić, Sulejman Salkić, Anel Dedić, Mahir Karić, Samir Spahić, Elmin Zatagić, Hadis Krehmić, Armin Brljak, Amar Šišić, Ensar Krehmić, Mirza Sejmen.

U narednom kolu Neimari u Zenici dočekuju ekipu Usore, dok će malonogometaši Žepča biti slobodni, a nakon čega će putovati u Usoru.

Kada je riječ o ostalim utakmicama 9. kola Prve lige FBiH – Centar, sinoć je u komšijskom derbiju ekipa MNK Usora sa 6:4 savladala prvoplasiran FT Tešanj, dok je večeras momčad KMF Viteza na domaćem terenu sa 4:2 bila bolja od MNK Fojnica.

S ovom pobjedom Neimari se penju na drugo mjesto prvenstvene tabele sa 15 bodova, koliko ima i Željezničar, dok je prva ekipa Tešnja s 16 bodova, ali koja je odigrala i jednu utakmicu više. Ekipa Žepča ostaje na šestoj poziciji sa 10 bodova iz osam utakmica.