Malonogometaši Žepča uvjerljivi protiv Viteza za treću vezanu pobjedu

Večeras je u dvorani KŠC “Don Bosco” u Žepču odigran meč 4. kola Prve futsal lige FBiH – grupa Centar, a ekipa MNK Žepče je pobijedila KMF Vitez rezultatom 7:1.

Domaći tim je do pobjede stigao lakše od očekivanog, odnosno, gosti iz Viteza nisu pružili otpor kakav se očekivao.

Malonogometaši Žepča su poveli u 5. minuti golom Nasira Hodžića, a tri minute kasnije na semaforu je bilo već 2:0, kada je Igor Rašić protivničkoj odbrani “podvalio fintu” i poslao loptu u gol.

U 11. minuti Alija Bajrić je povisio na 3:0, no Žepčaci se nisu smjeli opustiti obzirom da su jako brzo napravili pet akumuliranih prekršaja.

Domaći tim je brzo načinio i šesti prekršaj, te su gosti imali priliku da postignu prvi gol s linije za 10 metara, međutim, baš kao i sve ranije pokušaje, zaustavio je golman domaćih Salim Hibović.

Ipak vrlo brzo Vitez dolazi do željenog pogotka, Elmin Zatagić je u 14. minuti šutirao, a lopta se od prečku odbija u leđa domaćeg golmana, te završava u golu za 3:1.

Primljen pogodak nije demotivisao domaće, već suprotnog od toga, koji su odlučili igrati bez golmana i pokušati s igračem više u polju postići novi gol.

Do odlaska na odmor pukla je “petarda”, a golom Alema Kadića u 19. i Petra Jukića u 20. Žepčaci su na odmor otišli s visokih 5:1.

U drugom poluvremenu relativno dugo se čekalo na pogodak. Igrala se 33. minuta kada je Alija Bajrić iskoristio prazan gol Viteza, a koji su i tim trenucima pokušavali igrati bez markera, za svoj drugi gol na meču.

Konačnih 7:1 ovjerio je Zijad Ramić u 35. minuti susreta za treću ovosezonsku pobjedu momčadi Žepča. Nakon dvije pobjede, za Vitez je ovo drugi poraz u sezoni.

U narednom kolu Žepčaci gostuju malonogometašima Usore, dok će u Vitezu gostovati sastav Jajca.