Mlade karatašice iz Zavidovića osvojile devet medalja na međunarodnom turniru u Crnoj Gori

Jučer je u Crnoj Gori održan 42. Karate kup oslobođenja Podgorice, a gdje je sudjelovalo preko 800 takmičara iz 43 kluba i devet država.

U sastavu i organizaciji Karate saveza Zeničko-dobojskog kantona, kao dio reprezentativnog tima ovog saveza, nastupile su i karatašice KK Mersad Kurtalić iz Zavidovića. Sedam članica ovog kluba se u Zavidoviće vratilo s ukupno devet medalja i to pet zlatnih, tri srebrene i jednom bronzanom medaljom.

Zlatne medalje su osvojile Emina Bajrić (također i jednu srebrenu), Amna Đerzić, Emina Mela Mehanović, Ajna Selimović i Sumeja Heldovac, a srebrene medalje su osvojile Dženneta Džinić i Hana Merdanović, dok je kata tim ovog kluba kojeg su činile Emina Bajrić, Dženneta Džinić i Ajna Selimović osvojio bronzanu ekipnu medalju.