Nargila Bar Ašk osvajač turnira “Natronovi branioci grada”

Večeras je u maglajskoj Gradskoj dvorani odigrano finale 59. tradicionalnog malonogometnog zimskog turnira “Natronovi branioci grada”.

Poslije nešto manje od mjesec dana i 35 ekipa za trofej najboljeg su se borile ekipe Nargila Bar Ašk i ekipa Stolarija Famm koja je osvojila prethodno izdanje turnira prije dvije godine.

Nakon prvog poluvremena bez golova Nargila Bar Ašk u drugom poluvremenu dolazi do vodstva od 2:0 i činilo se da će doći do pobjede, ali Stolarija Famm se nije predala te je uspjela doći do 2:2 i odvesti utakmicu u penal seriju.

Ipak, poslije boljeg izvođenja penala (2:1) turnir je pripao momčadi Nargila Bar Ašk.

Prethodno je u meču za treće mjesto ekipa Begovi sa 7:3 savladala MZ Ulišnjak. Najbolji strijelac turnira je Belmin Hajdić iz pobjedničke ekipe. Za najboljeg igrača je izabran Elmin Alić iz ekipe Stolarija Famm, a najbolji golman je Venes Huskić iz ekipe Begovi.

Nagradni fond za prve tri ekipe je iznosio 6000 KM.