Neimari poraženi u prvoj polufinalnoj utakmici doigravanja za Premijer ligu BiH

Malonogometaši MNK Neimari poraženi su sinoć u Livnu od MNK Čulin Mlin u prvoj utakmici polufinala doigravanja za ulazak u Premijer ligu BiH, a domaćin je ostvario pobjedu rezultatom 6:2 (3:1).

Golom Stjepana Kreze domaćinu su poveli već poslije dvije minute susreta, ali je Hadis Krehmić donio izjednačenje Neimarima u devetoj minuti susreta.

U 13. minuti Domogoj Duvnjak vraća prednost Čulin Mlinu, dok je dvije minute kasnije na 3:1 povisio Velid Pidro, a što je bio rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Već u prvoj minuti nastavka Josip Bagarić povisuje na 4:1, ali u 29. minuti Amar Šišić postiže drugi gol gostujuće ekipe te vraća nadu Zeničanima.

Ipak do kraja susreta domaći malonogometaši su uspjeli postići dva gola te tako osigurati četiri gola prednosti uoči revanša u Zenici. Igrala se 36. minuta kada Domogoj Duvnjak postiže svoj drugi gol za 5:2, dok je također svojim drugim pogotkom Josip Bagarić u 39. minuti postavio konačnih 6:2.

Neimari će narednog vikenda u zeničkoj Areni imati težak zadatak, te će uz pomoć domaće publike morati da sustignu četiri gola zaostatka kako bi se plasirali u finale.

Drugi polufinalni meč play-offa se igra večeras, a u Sarajevu se sastaju FK Željezničar i MNK Čapljina.