Večeras je u Sportskoj dvorani “Goran Čengić” na Grbavici u Sarajevu odigran meč 14. kola Premijer lige BiH u futsalu, a FK Željezničar je ugostio MNK Neimari. Slavili su gosti rezultatom 5:7.
U sedmoj minuti susreta su viđena čak tri gola. Mahir Karić i Nasir Hodžić su donijeli gostima vodstvo od 0:2, a na drugoj strani Rijad Pljevljak smanjuje na 1:2.
Do odlaska na odmor uslijedila je kanonada gola domaćih. Mahir Karić je do 12. minuta sa još dva pogotka kompletirao svoj het-trik, dok je minut prije odlaska na odmor Anel Dedić pogodio za 1:5.
U nastavku susreta Eldar Bašović i Senahid Zeba smanjuju na 3:5 i vraćaju nadu Željezničaru, a igrala se 32. minuta kada je Dženan Klačar postigao gol za 4:5 i potpuni povratak domaćih u utakmicu.
Tri minute prije kraja Hadis Krehmić je pogodio za 4:6, ali Mulaga Karić u posljednjem minuta vraća gol zaostatka i šalje loptu u mrežu za 5:6.
Ipak već u narednoj akciji Amar Šišić je riješio pitanje pobjednika i zapečatio sudbinu Sarajalija, a za konačnih 5:7.
Neimari poslije večerašnjeg trijumfa, osmog u sezoni, imaju 24 boda, a Željezničar ostaje na 20 bodova.
U narednom kolu u Zenici će gostovati Brotnjo, dok će Željezničar gostovati u Bijeljini prvoplasiranom Radniku.