Neimari zaustavljeni u polufinalu doigravanja za Premijer ligu BiH

Malonogometaši MNK Neimari zaustavljeni su u polufinalu doigravanja za ulazak u Premijer ligu BiH.

Nakon što su prošlog vikenda poraženi od sastava MNK Čulin Mlin (6:2), gosti iz Livna su i sinoć slavili u zeničkoj Areni te tako zakazali finale doigravanja za Premijer ligu BiH sa ekipom FK Željezničar.

Gostujući tim je poveo u 11. minuti pogotkom Velida Pidre, ali već u narednom napadu Amar Šišić donosi poravnanje Neimarima. U 14. minuti Anel Dedić je pogodio za vodstvo od 2:1, a s tim se rezultatom otišlo i na odmor, te su se Zeničani nadali da bi u nastavku mogli stići zaostatak iz prvog susreta.

Ipak isuviše otvorena igra je koštala domaćine u nastavku, te je ekipa Čulin Mlina s još dva pogotka Velida Pidre, te uz gol Nine Bandova i jedan autogol stigla do pobjede rezultatom 2:5. Momčad iz Livna je tako i u konačnici došla do uvjerljivog trijuma u ukupnom rezultatu(11:4) te prolaza u finalnu seriju doigravanja.