Nijemice bolje od košarkašica BiH u posljednjem kolu kvalifikacija

Košarkašice Bosne i Hercegovine večeras su porazom u dvorani KSC Sabit Hadžić na Ilidži od Njemačke okončale kvalifkacije za Eurobasket 2023. Konačan rezultat je bio 61:92 (15:30; 22:14; 12:24; 12:24).

Ovim porazom selekcija koju s klupe predvodi Goran Lojo je kvalifikacije okončala na trećem mjestu grupe s omjerom od dvije pobjede i četiri poraza.

Gostujuće košarkašice su furiozno otvorile meč, te poslije prve četvrtine su već imale plus 15. U drugoj četvrtini bh. košarkašice su zaigrale bolje i istu su riješile s 22:14 u svoju korist, te se na pauzu otišlo pri rezultatu 37:44.

Ipak njemačke košarkašice nisu dopustile košarkašicama BiH da učine susret neizvjesnim, te su treću dionicu riješile sa 12:24, što je bio omjer i u posljednjoj četvrtini što je selekciji Njemačke donijelo uvjerljivu pobjedu rezultatom 61:92 i drugo mjesto u grupi.

U našem timu najefikasnija je bila Knežević sa 17 poena, dok se u pobjedničkom timu istakla Fiebitch koja je postigla 30 poena.