Nogometaši Žepča porazom protiv Ilijaša se oprostili od domaće publike

Ekipa NK Žepče 1919 danas je na Gradskom stadionu u Žepču poražena od NK Ilijaš u utakmici 29. kola Druge lige FBiH – grupa Centar, a domaći nogometaši su se ovom utakmicom oprostili od svoje publike za ovu sezonu.

Gosti su već u prvih dvadesetak minute igre stigli do uvjerljive prednosti. Nezainteresovanost i uspavanost domaćih prvi je iskoristio Dino Operta u 12. minuti susreta, a koji je pogodio za 0:1. Samo tri minute kasnije Ilijaš udvostručuje prednost, a ovoga puta se u listu strijelaca upisao Edin Kopić.

Rijad Kubat je svojim pogotkom u 21. minuti susreta postavio 0:3, a što je bio rezultat s kojim se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu vidjeli smo tek po nekoliko poluprilika na obje strane, ali su mreže mirovale te su se gosti iz Ilijaša vratili s punim plijenom.

Ovo je za Žepčake bio 14. ovosezonski poraz poslije koga ostaju na 35 bodova, dok je Ilijaš stigao do 10. pobjede i sada ima 37 bodova na svom kontu.

Vrijedi istaći da je današnji susret imao i humanitarni karakter, a prihod od prodaje ulaznica je usmjeren za liječenje dječaka Diega Veselinovića oboljelog od cerebralne paralize.

Za nogometaše Žepča sezona završava narednog vikenda, a kada će gostovati na Ilidži ekipi FK Mošćanica.