Nogometaši Žepča savladali ekipu Koline [FOTO]

Danas su na Gradskom stadionu u Žepču nogometaši NK Žepče 1919 pobijedili sastav NK Kolina u dvoboju 21. kola Druge lige FBiH – Centar rezultatom 2:1.

Iako su gosti možda bili i favoriti uoči ovog susreta, obzirom da ove sezone igraju odlično i da zauzimaju drugo mjesto na tabeli, domaća momčad je pokazala da u Žepču ipak niko ne može biti favorit.

Igrala se 22. minuta susreta kada je Žepče stiglo u vodstvo. Poslije jedne nesmotrene reakcije gostujućeg defanzivca dosuđen je penal za domaći tim, a siguran izvođač je bio iskusni Goran Jurić.

Sedam minuta kasnije nogometaši Žepča stižu do 2:0. Prilikom udarca iz kornera Kristijan Jukić je stigao na skok, a nakon loše reakcije golmana i igrača Koline loptu je mirno glavom posremio u mrežu.

U drugom poluvremenu su gosti iz Ustikoline pružili dosta bolju izvedbu, a u 80. minuti je Semir Bajraktarević vratio tračak nade smanjivši na 2:1.

Ipak do kraja je domaći tim znalački sačuvao prednost te došao do osme ovosezonske pobjede. Žepče sada na svom kontu ima 28 bodova, dok Kolina ostaje na 46.

U narednom kolu u Ustikolini gostuje ekipa NK Ilijaš, dok će momčad Žepča gostovati u Visokom sastavu NK Bosna.