Odigrano 9. kolo Kantonalne lige ZDK, Fortuna jesenji prvak

Danas je odigrano 9. kolo Kantonalne lige Nogometnog saveza Zeničko-dobojskog kantona, a nakon kojeg je došlo do promjene na čelu tabele što je omogućilo ekipi NK Fortuna da dođe do titule jesenjeg prvaka.

Nogometaši Fortune su danas slavili u Šijama gdje ih je dočekao Napredak, a konačan rezultat je glasio 2:3. Armin Hafizović i Aldin Omić su bili strijelci za domaće, dok su za gostujući tim pogađali Edvin Vardo, Tarik Huzbašić te Irnis Kubat u nadoknadi vremena.

Ovom pobjedom Fortuna je iskoristila kiks Steel Citya koji je bio prvi uoči ovog kola, a ekipa Čeličnog Grada je poražena u Visokom od Zmaja rezultatom 3:1. Iako su gosti iz Zenice imali vodstvo nakon prvog poluvremena golom Denisa Imamovića, domaći su u posljednjih petnaestak minuta susreta napravili preokret pogotkom Tarika Smajića i Mahira Bajrića koji je postigao dva gola.

Drugu pobjedu u ovoj sezoni je ostvario Novi Šeher, koji je kod kuće savladao tešanjsku Pobjedu sa 2:1. Mumin Bašić i Nasir Hodžić su bili strijelci za domaći tim, dok je jedini gol gostujućeg sastava djelo Nedima Spahića.

U najefikasnijem meču kola Liješeva je sa 5:2 savladala Proleter. Hasan Husejnović je postigao het-trik za visočki tim, uz pogotke Faruka Lemeša i Haruna Agića. Za gostujuću momčad strijelci su bili Admir Kondžić i Avdo Ljevaković.

Posljednji meč ovog kola su odigrali Borac i Vareš, a ekipe su podijele bodove. Aldin Sivac je pogodio za Borac, dok je za konačnih 1:1 strijelac bio Belmin Šehić.

Poslije devet odigranih kola prva je Fortuna sa 22 boda, slijede Steel City i Zmaj sa po 20, te Liješeva sa 19 bodova. Napredak je na 11 bodova, Borac je na 10, devet bodova ima Pobjeda, a po sedam Vareš i Novi Šeher. Posljednji na tabeli je Proleter sa dva boda.