Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine okupila se na Ilidži, a gdje će danas krenuti sa pripremama za prve utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026. godine.
Igrači su počeli da pristižu jučer, a danas je kompletiran roster dolaskom igrača koji zbog klupskih obaveza nisi mogli stići ranije, te je za 17 sati u Butimiru planiran prvi trening.
Selektor Sergej Barbarez je u posljednjem trenutku napravio jednu promjenu na spisku igrača, a zbog povrede je dolazak otkazao Jusuf Gazibegović, te je umjesto njega poziv upućen mladom reprezentativcu Arjanu Maliću, beku Sturma.
Pored ovog devetnaestogodišnjeg desnog beka koji je upisao jedan nastup za našu U21 selekciju, a nakon što je prethodno nastupao za omladinske selekcije Slovenije, debitant na ovom okupljanju je i Amar Memić, krilni napadač Viktorije iz Plzena.
Na svoj 39. rođendan stigao je i kapiten Edin Džeko, a iz Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine kao i Ministarstva vanjskih poslova Bosne i Hercegovine su danas potvrdili da je državljanstvo dobio i Vitaly Janelt, veznjak Brentford, koji bi se potencijalno mogao pridružiti selekciji na narednom okupljanju ukoliko FIFA dozvoli promjenu sportskog državljanstva.
Kvalifikacije u grupi H naš tim započinje u petak 21. marta gostovanjem u Rumuniji, dok će Zmajevi tri dana kasnije, u ponedjeljak 24. marta, u Zenici dočekati Kipar.