Orlovik i dalje maksimalan kod kuće: U Žepču pao i Borac

Večeras je u dvorani KŠC “Don Bosco” u Žepču odigrana utakmica 7. kola košarkaškog Prvenstva BiH, a KK Orlovik Nansi je pobijedio KK Borac WWIN rezultatom 81:73 (17:14; 25:23; 20;18; 19:18).

Domaći su vodili skoro cijelim tokom susreta te su zasluženo stigli do nova dva boda, iako je Borac do posljednjeg minuta bio više nego ravnopravan rival. Ipak nošeni i večeras fantastičnom domaćom publikom Orlovi su stigli do treće pobjede kod kuće u ovoj sezoni, a pete ukupno.

Tok utakmice

Banjalučani su imali prednost tek jednim dijelom prve četvrtine, koja nije prelazila tri poena razlike, a nešto manje od četiri minute do isteka vremena na semaforu je bilo 9:12. Ali je onda uslijedila serija od 8:0 nakon koje Orlovik dolazi u prednost. Uz još jedan koš Borca prva četvrtina je okončana rezultatom 17:14.

Domaći su drugu dionici otvorili serijom 5:0, dok su poslije tri minute igre prvi put imali dvocifrenu prednost, a rezultat je bio 29:19. Najveća prednost Orlova je iznosila +13, međutim uz nekoliko ubačenih šuteva za tri poena Banjalučani su smanjili zaostatak, te je četvrtina pripala Orloviku sa 25:23, a na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 42:37.

U trećem periodu igre žepački košarkaši su stigli do osam poena razlike, međutim serijom od 7:0 ekipa Borca dolazi na samo pola koša zaostatka. Ipak i domaći uzvraćaju istom serijom, a na dvije i po minute do kraja četvrtine Orlovik ima 11 poena prednosti, kada je na semaforu bilo 59:48. Ova dionica je pripala domaćoj momčadi sa 20:18, pa se u posljednjih 10 minuta ušlo s rezultatom 62:55.

U zadnjoj četvrtini Orlovima nije polazilo za rukom da postignu veću prednost i uvede utakmicu u mirnu završnicu. Borac je čak sedam puta dolazio na tri poena zaostatka, no gosti više od toga nisu mogli, pa su i ovu četvrtinu domaći igrači riješili u svoju korist sa 19:18, a za konačan rezultat susreta 81:73.

Najbolji pojedinci susreta

Najefikasniji kod Orlovika su bili Emir Preldžić sa 23 poena, 11 skokova i šest asistencija, zatim Ramo Rizvić sa 16 ubačenih poena uz pet skokova i dvije asistencije. Dvocifren je bio i Anes Podojak sa 13 poena, pet skokova i dvije asistencije, Amar Mehić sa 12 poena i devet skokova, te Edo Preldžić koji je ubacio 10 poena uz sedam skokova i jednu asistenciju.

Kod Borca se istakao Amsal Delalić sa 24 poena te šest skokova, potom Boris Dragojević koji je ubacio 17 poena uz tri skoka i jednu asistenciju, a Jarrod West je imao 13 poena na svom kontu šest skokova i također jednu asistenciju.

Orlovik sada ima 12 bodova s omjerom od pet pobjeda i dva poraza. Za Borac je nakon tri pobjede ovo bio četvrti uzastopni poraz, te Banjalučani na svom kontu sada imaju 10 bodova. U narednom kolu Žepčaci će gostovati košarkašima Sparsa, dok će Borac ugostiti Bosnu.