Pet od pet: Futsal reprezentacija BiH u posljednjim sekundama savladala Sjevernu Makedoniju

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Skoplju igrala susret 5. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a bh. hakleri su bili bolji od domaće selekcije Sjeverne Makedonije rezultatom 3:2.

Izabranici Ive Kreze su poslije četiri utakmice već osigurali historijski plasman na Euro, obzirom da su ostvarili maksimalne četiri pobjede, a večeras su stigli i do pete.

Poveli su naši reprezentativci u 13. minuti, a mrežu Makedonaca je zatresao Josip Sesar. Domaća momčad na startu drugog poluvremena preko kapitena Darka Rangotova stiže do poravnanja, nakon čega je uslijedila čvrsta igra s obje strane, ali je bila očita volja kod reprezentativaca BiH da dođu do nove pobjede, što im se vratilo na pet minuta do kraja kada Mirko Hrkać pogađa za 2:1 u korist BiH.

Nakon toga je uslijedila dosta neizvjesna završnica, Makedonci su bacili sve karte u napad, a što im se isplatilo kada je Jakup Ramadan pogodio za 2:2 u trenucima kada je semafor pokazivao nešto više od minute do kraja.

A onda je uslijedila još uzbudljivija završnica. U izgradnji napada naše reprezentacije učestvovao je i golman Darko Milanović, koji je pokušao šutirati na gol protivnika, ali je njegov udarac izblokiran, a gol reprezentacije BiH ostao prazan. Domaćini su pokušali šutirati, ali požrtvovanom intervencijom jedan od naših reprezentativaca blokira udarac na prazan gol, da bi u nastavku napada, 15 sekundi prije kraja utakmice, Jelić pogodio za konačnih 3:2.

Reprezentativci Sjeverne Makedonije su protestvovali, možda i s razlogom, tvrdeći da lopta nije prešla gol crtu cijelim obimom, no suci su ostali pri odluci da se gol prizna. Na dvije sekunde prije kraja naši reprezentativcu su šutirali na prazan gol, ali je stativa spriječila novi pogodak.

Reprezentacija BiH će 14. aprila domaćom utakmicom u Zenici protiv Srbije okončati kvalifikacije.