Reprezentacija BiH osvojila bod u Ukrajini

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u šestoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo na Lviv Areni remizirala protiv Ukrajine rezultatom 1:1.

Ukrajinci su bili bolji rival u uvodnoj dionici utakmice. Imali su veći posjed lopte i težište igre je bilo na polovini koja je pripadala reprezentaciji BiH, te su iskoristili svoju prvu priliku za gol.

Igrala se 15. minuta kada je Viktor Tsygankov ostavljen sam na strani, a koji šalje loptu u naš kazneni prostor gdje je bio Andriy Yarmolenko koji šalje loptu u mrežu za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena naša reprezentacija je bolje stajala na terenu i bila bolji protivnik, te u nekoliko navrata zaprijetila po gol domaćina, ali promjene rezultata nije bilo.

U drugom poluvremenu naša reprezentacija je zaigrala još bolje, a niti Ukrajinci se nisu zadovoljili minimalnim vodstvom znajući da nije dovoljno, te smo imali priliku gledati dobar fudbal.

Stvoreno je nekoliko prilika na obje strane, bh. reprezentativci su bili bolji rival što se isplatilo u 77. minuti kada je Anel Ahmedhodžić postigao svoj prvijenac u dresu reprezentacije poslije asistencije Miroslava Stevanovića za konačnih 1:1.

Bosna i Hercegovina sada ima sedam bodova iz šest utakmica, Finska ima bod više, dok Ukrajinci imaju devet s utakmicom više. Narednog mjeseca naša reprezentacija igra dvije domaće utakmice, protiv Ukrajine i Finske, te bi s dvije pobjede osigurala drugo mjesto koje vodi u baraž. Francuska je jednom nogom na Svjetskom prvenstvu sa 12 bodova iz šest utakmica, dok je Kazahstan bez šansi sa svega tri boda i jednom utakmicom do kraja.