Reprezentacija BiH poražena u prijateljskom meču protiv Danske

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u Brondbyu poražena od domaće selekcije Danske u prijateljskom meču, a Danci su slavili rezultatom 2:0.

S još jednom blijedom predstavom izabranika Ivayla Peteva niz naše bh. selekcije bez pobjede je produžen na 13 utakmica.

Danska je dominirala većim dijelom susreta te na kraju zasluženo stigla do pobjede, a strijelci su bili Martin Braithwaite u 18. minuti te Andreas Cornelius u 73. minuti, oba puta poslije kornera.

Očekivano, danas je nastupila jedna mlađa postava, ali po prikazanom da se naslutiti da se mnogi igrači nisu dovoljno dokazali i zaslužili poziv za septembarsko okupljanje kada našu reprezentaciju očekuje nastavak kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i susreti protiv Francuske i Kazahstana.

Danas je našu selekciju kao kapiten predvodio Siniša Saničanin, a igrači iz domaćeg prvenstva, Andrej Đokanović i Ajdin Nukić, dobili su priliku da upišu svoje debitanske nastupe u državnom dresu.