Reprezentacija BiH savladala Lihtenštajn

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u u utakmici 5. kola kvalifikacija za EURO 2024 savladala Lihtenštajn na stadionu Bilini Polje u Zenici rezultatom 2:1.

Kapiten bh. selekcije Edin Džeko je pogodio mrežu Lihtenštajna već u trećoj minuti utakmice nakon asistencije Nemanje Bilbije i činilo se da se našoj ekipi smiješi visoka pobjeda.

Takva očekivanja su porasla u 16. minuti, kada je naša reprezentacija uduplala prednost u 16. minuti poslije autogola gostiju.

Ipak Sandro Wolfinger je već u 21. minuti prekrasnim pogotkom smanjio zaostatak Lihtenštajna, te se na odmor otišlo s rezultatom 2:1.

U drugom poluvremenu nedostajalo je kreativnosti u redovima naše reprezentacije i izostala je završnica, te su Zmajevi uprkos većoj inicijativi tek povremeno prijetili golu gostiju.

Stoga su mreže mirovale u drugom poluvremenu i susret je završen pobjedom naše selekcije sa 2:1.

U našoj grupi večeras je Luksemburg savladao Island rezultatom 3:1, dok je Portugal slavio u Slovačkoj sa 0:1.

Bh. Zmajevi naredni susret igraju već u ponedjeljak, a kada će ih u Reykjaviku ugostiti selekcija Islanda.

Bosna i Hercegovina: Ibrahim Šehić, Hrvoje Miličević, Dennis Hadžikadunić, Sead Kolašinac, Rade Krunić (90’+3 Said Hamulić), Miralem Pjanić (77′ Amir Hadžiahmetović), Edin Džeko, Adi Nalić (63′ Benjamin Tahirović), Nemanja Bilbija (77′ Jusuf Gazibegović), Amar Dedić, Ermedin Demirović (90’+3 Kenan Kodro). Klupa: Nikola Vasilj, Kenan Pirić, Luka Menalo, Smail Prevljak, Sanjin Prcić, Eldar Ćivić. Selektor: Faruk Hadžibegić.

Lihtenštajn: Benjamin Büchel, Max Göppel, Lars Traber, Andreas Malin, Simon Lüchinger (84′  Julien Hasler), Aron Sele, Ferhat Saglam (73′ Fabio Luque Notaro), Sandro Wieser (69′ Livio Meier), Dennis Salanovic (84′ Andrin Netzer), Sandro Wolfinger (84′ Fabio Wolfinger), Niklas Beck. Klupa: Gabriel Foser, Lorenzo Lo Russo, Manuel Mikus, Martin Marxer, Seyhan Yildiz, Colin Haas. Selektor: Konrad Fünfstück.