Reprezentacija BiH srebrena na Svjetskom prvenstvu, Iran ipak prejak

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osvojila je srebro na Svjetskom prvenstvu u Sarajevu. Za bh. Ljiljane još jedanput je bila prejaka selekcija Irana koja je slavila sa 3:0 u setovima, iako je naša selekcija pružila snažan otpor.

U prvom setu su Iranci vodili većim dijelom, uglavnom je to bila prednost od jednog ili dva poena, ali u završnici bh. selekcija pravi preokret i vodi sa 24:22 i ima dvije set lopte. Ipak je Iran sačuvao koncentraciju i riješio set sa 24:26.

Iranci su u drugom setu poveli sa 0:5. Ipak, malo po malo, bh. odbojkaši su se vraćali u meč, a do izjednačenja dolaze pri rezultatu 17:17, a potom vode i sa 20:18, a set je na kraju otišao u tzv. razlike. Imali su naši reprezentativci tri puta uzastopno set loptu, ali su Iranci svaki put odbranili. Potom i Iran propušta svoje dvije set lopte, bh. uzvraća istom mjerom, ali u konačni Iran osvaja set rezultatom 30:32.

U trećem setu se osjetio umor u redovima naše reprezentacije, što Iran koristi i rutinski rješava set sa 12:25 i tako dolazi do novog zlatnog odličja svjetskog prvaka, osmog u svom devetom finalu.