Rukometaši BiH porazom od Argentine započeli nastup na Yellow Cupu

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je poražena od Argentine u prvom susretu Yellow Cupa u Švicarskoj, a Argentinci su slavili rezultatom 32:23 (15:14).

Argentinci su poveli poslije tri minute igre sa 3:1, a iako su rukometaši BiH dolazi do izjednačenja kod rezultata 5:5, 6:6 i 7:7, izabranici Irfana Smajlagića nisu uspijevali da preuzmu vodstvo.

Poslije 20 minuta igre Argentinci prvi put imaju plus 3, a rezultat je bio 10:7. Bh. rukometaši su se vratili u igru i pri rezultatu 12:12 vraćaju stvari u egal, a kod rezultata 12:13 Bosna i Hercegovina ima prvo vodstvo na utakmici.

Ispostavilo se da je to bilo i jedino vodstvo našeg državnog tima na ovom susretom, obzirom da je južnoamerička selekcija serijom od 3:0 vratila prednost, a uz još jedan gol naše selekcije na odmor se odlazi s vodstvom Argentinaca rezultatom 15:14.

Argentina je u drugom poluvremenu ubrzala ritam igre koji nisu mogli da isprate naši reprezentativci, pa je zaostatak sve više rastao. U završnici meča Argentinci su imali i maksimalnih 10 golova razlike, a u konačnici su slavili rezultatom 32:23.

U drugom susretu naše grupe Švicarska je večeras savladala Rumunija sa 37:31, a bh. reprezentativci će sutra protiv Švicaraca odmjeriti snage u meču koji počinje u 20:15.