Rukometaši BiH u Tuzli savladali reprezentaciju Kosova

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli savladala selekciju Kosova u utakmici 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Konačan rezultat je bio 25:18 (10:7).

Bh. rukometaši su drugi put u četiri dana savladali istog protivnika i tako sada imaju četiri boda na svom kontu.

Naša reprezentacija je i u ovom susretu imala vodstvo skoro cijelim tokom utakmice. Mrva put bh. rukometaši dolaze na plus tri poslije desetak minute igre kada je bilo 6:3, a što je bila i maksimalna prednost u prvom dijelu. Dosta neefikasno prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 10:7 u korist BiH.

Naša reprezentacija na startu drugog poluvremena dolazi prvi put do četiri gola prednosti, ali se reprezentativci Kosova nisu predavali te su rezultatski u igri bili sve do same završnice susreta.

Prednost bh. tima je varirala između jednog i tri pogotka razlike. Ipak gosti su posustali u posljednjih pet minuta utakmice kada BiH meč zatvara serijom od 5:0 i dolazi do pobjede rezultatom 25:18.

Junak pobjede je bio golman Admir Ahmetašević sa 19 odbrana, dok su najefikasniji bili Senjamin Purić sa sedam pogodaka, te Mirko Herceg i Marko Panić sa po četiri.

Izabranici Irfana Smajlagića kvalifikacije završavaju krajem aprila. Pred bh. Zmajevima je domaći meč sa Slovenijom 27. aprila, a tri dana kasnije će gostovati u Crnoj Gori.

Bosna i Hercegovina: Ahmetašević (19 odbrana), Čordalija (4 odbrane), S. Burić 7, Herceg 4, Panić 4, Hadžić 3, Vukšić 2, Mehmedćehajić 2, Davidović 1, Bošković 1, Muhović 1, Terzić, Faljić, Knežević, Lončar, Draganić. Selektor: Irfan Smajlagić.

Kosovo: Berisha (14 odbrana), Kulić, Zogaj, Basholli, Gegaj, Muqolli, Ramosaj, Shabni, Mushkolaj, Tachi 1, Dri. Tahirukaj 1, Ramadani 2, Jupa 2, Gjuka 3, Dre. Tahirukaj 4, Dedaj 5. Selektor: Bujar Qerimi.