Rukometaši Borca u posljednjim trenucima stigli do pobjede nad Krivajom

Danas je u Gradskoj dvorani u Zavidovićima odigran susret 14. kola BH Telecom Premijer lige BiH za rukometaše, a domaći tim RK Krivaja je ugostio RK Borac m:tel. Slavili su Banjalučani rezultatom 28:29 (13:14).

Gosti su bolje otvorili utakmicu te u uvodi vode sa 2:5. Krivaja zatim smanjuje na 5:6, te propušta napad za poravnanje.

Vodio je Borac još u dva navrata sa tri razlike, kod 5:8 i 6:9, ali serijom 4:1 domaći tim dolazi do izjednačenja pri rezultatu 10:10.

Dvije sekunde prije odmora na semaforu je bilo 13:13, ali Borac gorom nakon prekida na poluvrijeme odlazi s vodstvom 13:14.

Poslije pet minute igre u nastavku domaći tim vodi sa 17:16, a uslijedio je period u kome je Krivaja vodila. Desetak minuta igre u nastavku donijelo je Krivaji prednost od 21:18.

Borac je smanjivao na minus jedan, ni Krivaja vraća 24:21 na polovini dionice. Banjalučani se ipak vraćaj, pa je sedam minuta do kraja bilo 25:25.

Igralo se potom gol za gol do rezultata 28:28, gdje su domaći stizali do vodstva, a gosti vraćali stvari u egal.

A onda je uslijedila nervoza. Krivaja triput ne koristi svoj napad za vodstvo, a Borac koristi svoj treći nekoliko sekundi do isteka vremena te postiže gol za pobjedu rezultatom 28:29.

Najefikasniji kod domaćih je bio mladi Elmas Avdić sa sedam pogodaka, po pet puta su pogađali Faris Telalović i Sedžad Abdurahmanović, a četiri gola je postigao Amar Amitović. Kod Borca su Nedim Hadžić i Andrei Klimavets postigli po sedam golova, a četiri je dao Vladan Đurđević.

Za Krivaju je ovo peti ovosezonski poraz te ostaje na 14 bodova, dok Borac sada ima 19 bodova na svom kontu.

Narednog vikenda Zavidovićani neće igrati svoj duel sa Slobodom zbog obaveza Tuzlaka na evropskoj sceni, dok će kolo nakon toga Krivaja biti domaćin protiv Leotara. Upravo će Borac gostovati Leotaru sljedećeg vikenda, nakon čega Banjalučani putuju u Čapljinu.

RK Krivaja: Amar Amitović 4, Ajdin Klis, Bakir Hamurović, Eldar Mehić 3, Adin Husanović, Tarik Keserović, Imran Mujanović, Slavko Previšić 1, Faris Telalović 5, Adis Halilović 1, Almas Polić, Malik Delić 2, Sedžad Abdurahmanović 5, Elmas Avdić 7, Danis Kovačević, Jasmin Hadžihasić. Trener: Ivan Divković.

RK Borac m:tel: Nebojša Grahovac, Nedim Hadžić 7, Slađan Subotić, Miloš Nježić 1, Amir Muhović 2, Nikola Ivanović, Nikša Petrović, Nikola Malivojević 2, Andrei Klimavets 7, Jan Sivka, Vladylsav Zalevskyi 2, Vladan Đurđević 4, Nevio Knezović, Filip Stojanović, Arsenije Bubić 1, Rade Rađenović 3. Trener: Irfan Smajlagić.