Rukometaši Krivaje poraženi od Sloge

Danas je u Osječanima kod Doboja odigran susret 18. kola BH Telecom Premijer lige BiH između MRK Sloga i RK Krivaja, a pobjeda je pripala domaćoj ekipi rezultatom 34:27 (16:11).

Sloga je povela u uvodu susreta s 3:1, ali Krivaja do izjednačenja stiže kod rezultata 5:5. Domaći tim je potom držao jedan ili dva gola prednosti, a pri rezultatu 11:9 i poslije time-outa Dobojlije dolaz do plus četiri, a na odmor se otišlo s maksimalnih plus pet i rezultatom 16:11.

S dva gola gostiju počelo je drugo poluvrijeme, ali je i Sloga uzvratila istom mjerom. Pri rezultatu 19:13 domaći tim prvi put ima plus šest, a prednost Sloge je potom iznosila pet ili šest minuta razlike.

Sredinom poluvremena Krivaja poslije dugo vremena smanjuje na četiri gola zaostatka, a rezultat je bio 22:18.

Ipak ponovo je uslijedio pad u igri Zavidovićana, nakon čega Sloga rješava pitanje pobjednika, a u jednom trenutku domaći tim je imao i plus 10 pri rezultatu 32:22.

Sve što je Krivaja do kraja uspjela da uradi jeste da ublaži poraz, a konačan rezultat je bio 34:27.

Najefikasniji u sastavu domaćeg tima je bio Stanko Stanković sa 10 pogodaka, a Danilo Ristić je postigao šest. U sastavu ekipe Krivaje najefikasniji je bio Slavko Previšić sa 10, te Faris Telalović sa pet pogodaka.

Poslije ovog kola Krivaja ostaje na 22 boda i s ekipom Gračanice nalazi se na diobi petog mjesta, dok Sloga s ovom pobjedom ima 18 bodova.

U narednom kolu u Zavidovićima se igra lokalni derbi kada gostuje Maglaj, dok Sloga gostuje Konjuhu u Živinicama.