Rukometaši Krivaje poraženi u Gradačcu

Sinoć su u Gradskoj dvorani u Gradačcu u meču 25. kola rukometne Premijer lige BiH snage odmjerile ekipa RK Gradačac i RK Krivaja, a slavila je domaća ekipa rezultatom 35:27 (16:13).

Domaća ekipa je imala rezultatsku prednost tokom cijelog susreta, te naposlijetku došla do zaslužene pobjede protiv Krivaje koja je bila desetkovana zbog odsustva velikog broja igrača uslijed povreda.

Gosti su se rezultatski držali u prvom dijelu susreta, gdje su rukometaši Gradačca imali uglavnom jedan ili dva gola prednosti, a da bi u završnici poluvremena povećali prednost na tri razlike i na poluvrijeme otišli sa 16:13.

Domaća ekipa je u drugom poluvremenu dugo držala prednost od četiri gola razlike, da bi u završnici slomili otpor Krivaje i stigli do uvjerljivije pobjede rezultatom 35:27.

Najefikasniju u sastavu Gradačca je bio Luka Karanović sa osam pogodaka, sedam je dao Nermin Isić, a po pet Medin Šestan i Slaven Šijaković. Za Krivaju je Matej Sarajlić postigao također osam golova, šest puta je pogađao Eldar Mehić, a po pet pogodaka su dali Adin Ćosić i Elmas Avdić.

U susretima ovog kola, prvoplasirani Borac je pretrpio prvi poraz ove sezone, a u Ljubuškom je slavila ekipa aktuelnog prvaka Izviđača sa 36:29. Rukometaši Maglaja su 32:27 savladali bugojansku Iskru, dok je visočka Bosna savladala Leotar sa 27:24 čime se dodatno zakomplikovala borba za opstanak.