Rukometaši Krivaje u neizvjesnoj završnici poraženi od Vogošće

Rukometaši Krivaje večeras su u Gradskoj dvorani u Zavidovićima u susretu 24. kola Premijer lige BiH poraženi od ekipe Vogošće rezultatom 29:30 (12:14).

U dosta neizvjesnom susretu više sreće i spretnosti u dramatičnoj završnici je imala ekipa Vogošće, a koju je do pobjede stigla ponajviše zahvaljujući golmanu Damiru Efendiću koji je upisao dvocifreni broj odbrana.

Gostujuća ekipa je bolje otvorila susret te je poslije desetak minuta igre vodila s 2:5, nakon čega Krivaja podiže nivo svoje igre, a pritom koristi i dva igrača više pa serijom od 4:0 stiže do minimalne prednosti. Uslijedila je dosta čvrsta igra na obje strane, a više koncentracije u završnici prvog poluvremena je imala ekipa Vogošća koja ja na pauzu odlazi s dva gola prednosti, a rezultat je bio 12:14.

Gostujuća momčad je bolje otvorila i drugu dionicu susreta te odlazi na plus četiri, a ekipa Vogošće je prednost na svojoj strani čuvala sve do završnice susreta. Na pet minuta prije kraja Krivaja je ponovo iskoristila dva isključenja u redovima gostujuće ekipe te dolaze do izjednačenja kod rezultata 24:24.

Rukometaši Vogošće ipak nisu dopustili preokret te na nešto više od minut to kraja dolaze ponovo na plus tri, a Krivaje je do kraja susreta uspjela smanjiti na 29:30.

Najefikasniji u ekipi Krivaje je bio Haris Bašić sa osam golova, a Sedžad Abdurahmanović i Edin Sinanović su pogađali po pet puta. Kod Vogošće najraspoloženiji je bio Duško Čelica koji je pogađao 10 puta, dok je Elis Memić postigao osam pogodaka.

Ekipa Krivaje je s ovom pobjedom ostala na 25 bodova, a u narednom kolu će gostovati u Gračanici.

Prije svega jako nervozna utakmica. Nervozna s obje strane, dosta pritisaka jedne i druge klupe. Dosta nervoze od prve minute. Vogošća je široka ekipa, pokazali su danas da imaju jednog od ponajboljih golmana ekipe Efendića, koji je sigurno bio dvocifren, imao je sigurno između 15 i 20 odbrana. I kad vidimo jedan razlike, u posljednjim minutama je skinuo penal. I on je bio prevaga što se tiče rezultata i igre. Klackalica je bila, Vogošća je vodila cijelo vrijeme, ali uspjeli smo se vratit i iskoristiti njihovu nervozu, ali međutim nismo do kraja danas bili u igri, nismo danas bili pravi. Primili smo dosta nerezonskih šuteva, dosta šuteva sa 12-13 metara, pa i taj zadnji šut je bio iz daljine. Za Premijerligaša, za nešto što očekujemo, za neku poziciju koja vodi u Evropu, ovo je neozbiljno. Neozbiljno ponašanje u prvom poluvremenu gdje smo imali dosta nervoze kad pogriješimo nismo bili pravi kao što je to bilo u Živinicama, kao što je to bilo u Vakufu. Vjerovatno iz razloga jer nismo bili pod imperativom u utakmici da se mora nešto“, rekao je trener RK Krivaja Adnan Đerzić po završetku susreta.

Žao mi je reći što momci nemaju toliko želju da pobijede, ne znam protiv koga da igraju, pogotovo jer je Vogošća bila ekipa na koju se možete “naložiti” da odigrate pravu utakmicu. Oni su danas došli, to pokazali i ja im iskreno čestitam na ostvarenom rezultatu, rijetke su ekipe koje iz Zavidovića mogu odnijeti dva boda i evo Vogošća je jedna od njih“, dodaje on.

Mišljenje svoga trenera dijeli i rukometaš Krivaje Edin Sinanović, koji nije zadovoljan prikazanim na terenu.

Ekipa Vogošće je imala veći motiv. Imali su veću želju na ovoj utakmici. Smatram da smo odigrali utakmicu veoma loše, puno promašenih zicera, tehničkih grešaka… Realno, nisam zadovoljan“, kratko je prokomentarisao Sinanović.

S druge strane, u taboru Vogošće bilo je puno više razloga za zadovoljstvo.

Vrlo teška, turbulentna utakmica. Išla je s jedne strane na drugu, domaćinu pa nama. Očekivali smo da će biti ovako teška, možda čak i teža. Malo smo svojim greškama i suđenjem koje inače ne komentarišem došli u situaciju da se borimo za pobjedu koju smo izvojevali već sredinom drugog poluvremena. Ekipi Krivaje čestitam na zalaganju, imaju pravo dobru ekipu, prema vrhu tabele borimo se sa njima, nadam se da ćemo mi biti ispred njih. Želim im brz oporavak, da nastavimo dalje, da se viđamo na terenu. Mojoj ekipi čestitam još jednom na zalaganju i na pobjedi“, rekao je trener RK Vogošća Adem Bašić.

Mi smo se pripremali za ovu utakmicu, mada nismo imali puno vremena jer smo igrali i kup. Znali smo gdje dolazimo i da su Zavidovići rukometna sredina i da nas ovdje očekuje teška utakmica kao što vidimo i po rezultatu, jedan je gol presudio na našu stranu zbog čega sam sretan i zadovoljan. Siguran sam da smo danas pokazali veću želju, a Krivaji čestitam na fer i korektnoj igri i želim im puno sreće i zdravlja dalje“, bile su riječi Duška Čelica, rukometaša Vogošće i najboljeg strijelca današnjeg susreta.