Rukometaši Maglaja ispali iz Kupa BiH, presudio im doskorašnji saigrač

Sinoć je u Gradskoj dvorani u Maglaju odigran meč 2. pretkola Kupa BiH u rukometu, a domaći RK Maglaj je ugostio RK Konjuh. U neizvjesnom meču slavili su gosti iz Živinica rezultatom 36:37 (16:18).

Iako su rukometaši Konjuha vodili većim tokom prvog poluvremana, domaći tim je držao aktivan rezultat, te na poluvrijeme odlazi sa dva gola zaostatka.

U drugoj dionici rukometaši Maglaja su bili ti koji su imali najčešće prednost, uglavnom minimalni, ali je Konjuh kao po pravilu brzo stizao do izjednačenja.

Na dvadesetak sekundi do kraja domaći ne koriste svoj posljednji napad, a onda je pet sekundi prije isteka vremena Boris Bosić, igrač koji je ove zime poslije nekoliko sezona zamijenio dres Maglaja dresom Konjuha, postigao svoj 13. gol na utakmici i tako presudio svom bivšem timu za konačnih 36:37.

Domaćim rukometašima nije pomogao ni fantastični Edo Mehinagić koji je postigao 17 pogodaka, a Konjuh se s ovim trijumfom plasirao u četvrtfinale koje je na programu 20. i 27. marta.

Narednog vikenda ove timove očekuje i početak Premijer lige BiH. Konjuh će u Živinicama dočekati ekipu Goražda, dok će Maglajlije biti domaćini protiv Izviđača.