Rukometaši Maglaja ostvarili pobjedu u Čapljini u posljednjoj utakmici sezone

Rukometaši RK Maglaja okončali su sezonu pobjedom nad domaćom ekipom HRK Čapljina u susretu 26. kola BH Telecom Premijer lige BiH. Gosti su do pobjede došli rezultatom 32:35 (17:19).

Prvo poluvrijeme je proteklo u poprilično ujednačnoj igri. Prednost je bila na strani Maglajlija iako su domaći održavali aktivan rezultat, a sredinom poluvremena dolaze i do vodstva pri rezultatu 12:10.

Ipak do odlaska na odmor Maglajlije su vratile prednost na svoju stranu, te na poluvrijeme odlaze s dva gola više i vodstvom rezultatom 17:19.

U drugom dijelu domaći su u nekoliko navrata imali vodstvo, a poslije desetak minuta igre u nastavku Čapljina je vodila sa 24:23.

Ipak rukometaši Maglaja u narednih 10 minuta postižu osam pogodaka u odnosu na dva domaćih, pa u posljednju dionicu ulaze sa sigurnom prednošću i vodstvom od 26:31.

Sve što su igrači Čapljine uspjeli do kraja susreta jeste ublažiti poraz, a u konačnici gostujuća momčad je pobijedila rezultatom 32:35.

Alen Ridžal je predvodio listu strijelaca kod Maglaja sa osam golova, zatim Tarik Suljaković sa šest, dok su se po pet pogodaka postigli Damir Kadrić i Tarik Karabegović. U rosteru Čapljine najefikasniji su bili Fran Pavlović i Goran Lasta sa po sedam golova, dok su po pet puta pogađali Zlatko Ševo i Zdravko Pažin.

Nakon večerašnje pobjeda, devete uz sezoni uz jedan neriješen rezultat i 14 poraza, Maglaj je sezonu završio na diobi devete i desete pozicije sa dobojskom Slogom i sa 19 bodova na svom kontu.

Čapljina se nakon “izleta” u Premijer ligi BiH vraća u Prvu ligu FBiH, a sezonu je završila sa samo jednom pobjedom i čak 23 poraza.