Rukometaši Maglaja porazom od Leotara okončali sezonu

Danas su u Trebinju u utakmici posljednjeg 30. kolu BH Telecom Premijer lige BiH snage odmjerili rukometaši RK Leotar i RK Maglaj, a pobjeda je pripala domaćem sastavu.

Domaći tim je opravdao epitet favorita i vodio je cijelim tokom susreta, a na poluvrijeme se otišlo s prednošću Leotara od sedam golova razlike i rezultatom 21:14.

Posljednje poluvrijeme u sezoni obje ekipe su odigrale bez previše pritiska, te je Leotar mirno susret priveo kraju i u konačnici slavio rezultatom 38:29.

Trebinjski tim je poslije večerašnje utakmice proslavio veliki uspjeh i plasman u Evropu, a Leo je sezonu završio kao trećeplasirani sa 41 bodom.

S druge strane i Romantičari iz Maglaja mogu biti zadovoljni konačnim plasmanom, odnosno, sedmim mjestom do kojeg su došli s 35 osvojenih bodova.