Rukometaši Maglaja stigli do minimalne, ali izuzetno važne pobjede protiv Leotara

RK Maglaj večeras je na domaćem terenu u susretu 11. kola Premijer lige BiH savladao ekipu RK Leotar rezultatom 21:20 (12:8).

Poslije kvalitetnog prvog poluvremena domaće ekipe gosti iz Trebinja su zaigrali bolje u drugom dijelu, a na šest minuta do kraja dolaze do izjednačenja kod rezultata 19:19 te donese neizvjesnu završnicu.

Maglajlije potom postižu dva vezana pogotka što će se ispostaviti kao dovoljna prednost, obzirom da je Leotar zabio još samo jedan pogodak do kraja te je susret okončan minimalnom pobjedom domaćih rukometaša.

Najefikasniji u domaćem sastavu su bili Haso Ćosić sa šest pogodaka i Amar Hasić koji je postigao pet, dok je kod gostiju Marko Parežanin pogađao pet minuta, a Vladan Arizanović četiri puta.

Ekipa Maglaja je sredinom sedmica minimalno poražena, također u ulozi domaćina, od sarajevske Bosne, tako da su ovaj susret dočekali na začelju tabele sa četiri boda koliko je imala i Sloga iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja.

S ovom pobjedom Maglaj se sada izjednačio s Iskrom koja ima šest bodova, uz činjenicu da obje ekipe imaju utakmicu manje i zaostali međusobni susret, a visočka Bosna je također blizu zone ispadanja uz jedan bod više.

RK Maglaj narednog vikenda očekuje izuzetno teško gostovanje u Banja Luci kod prvoplasirane ekipe RK Borac.