Rukometaši Žepča savladali Kiseljak

Rukometaši RK Žepče danas su u KŠC “Don Bosco” odigrali susret 20. kola Prve lige FBiH – grupa Sjever protiv momčadi RK Kiseljak. Pobjeda je pripala domaćoj momčadi rezultatom 44:29 (23:17).

Od starta susreta smo gledali dosta otvoren meč, gotovo bez odbrana, te su samo golmani na obje strane zaslužni što nismo vidjeli još veći broj pogodaka.

Domaći su na poluvrijeme otišli sa plus šest što im je dalo taktičku prednost u nastavku. U drugom poluvremenu, koje je obilježilo nekoliko crvenih i plavih kartona te mnogo isključenja, uspjeli su da dodatno povećaju prednost i u konačnici dođe do pobjede komfornom razlikom.

Za Žepčake je ovo bila 13. pobjeda u ovoj sezoni, a u narednom kolu će gostovati rukometaši Rudarima u direktnom okršaju za treće mjesto, nakon čega će sezonu zaključiti domaćim duelom protiv tešanjske Bosne.