Rukometaši Žepča uvjerljivi u Kaknju protiv domaće ekipe

Danas je u Kaknju odigrana utakmica 8. kola Prve lige FBiH – grupa Sjever u rukometu, a momčad RK Žepče je savladala domaću ekipu RK Kakanj rezultatom 30:42 (9:20).

Gostujući rukometaši su odlično otvorili susret serijom od 6:0, a Kakanjci prvi gol postižu tek u 9. minuti utakmice.

Sredinom poluvremena Žepčaci su vodili sa 1:11, a nakon čega je uslijedio jedan period nešto ravnopravnije igre, te se na odmor otišlo kod rezultata 9:20.

U uvodu drugog poluvremena domaći tim je bio nešto bolji, pa su smanjili na 17:25, međutim gosti su brzo vratili dvocifrenu prednost.

Do kraja utakmice Žepčaci su uglavnom imali desetak pogodaka prednosti, a pet minuta prije kraja gosti su vodili sa 29:41, što je bila najveća razlika na ovom susretu. Uz po još jedan gol na obje strane, susret je okončan rezultatom 30:42.

Najefikasniji u ekipi Kaknja su bili Salih Delić sa devet pogodaka, Belmin Hrnjić sa osam, te Omar Burić sa pet golova.

Kod Žepča je ponovo najefikasniji bio Ilijan Filipović sa 11 golova, Darko Matijević je postigao sedam, a Suad Huskić i Haris Bašić su pogađali po šest puta.

Ovo je za Žepčake bila četvrta ovosezonska pobjeda u sedmoj utakmici, dok su Kakanjci ostali na tri, a današnji poraz im je četvrti u ovoj sezoni.

U narednom kolu u Žepču će gostovati Sana 7, dok će ekipa Kaknja gostovati Borcu u Travniku.