Rukometašice Izviđača bolje od Krivaje

Sinoć su se u Ljubuškom u susretu 19. kola Premijer lige BiH za rukometašice sastale ekipe ŽRK Izviđač i ŽRK Krivaja, a pobjeda je pripala domaćem sastavu rezultatom 33:31 (18:18).

Susret je opravdao epitet derbija kola i tokom cijelog toka utakmice smo mogli gledati neizvjestan rukomet, a na kraju su rukometašice Izviđača došle do važna dva boda u borbi za vrh tabele i izlazak u Evropu protiv direktnog konkurenta.

Tokom prvog dijela se igralo gol za gol, minimalna prednost je bila na strani domaćina, a koji je tek u nekoliko navrata uspijevao da dođe do dva gola prednosti, a na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 18:18.

U uvodnim minutama Krivajašice prvi put dolaze do vodstva, na semaforu je bilo 19:21, međutim sa serijom od 4:0 Izviđač okreće rezultat u svoju korist. Do kraja susreta Krivaja je jedanput uspjela da izjednači, na 25:25, međutim veliki broj tehničkih grešaka u završnici je spriječio gošće da dođu do pozitivnog rezultata.

Izviđač na 29:26 na desetak minuta do kraja susreta prvi put dolazi na plus tri, ali Krivaja se nije predavala i na tri minute do kraja bilo je 31:30. Ipak u konačnici su domaće rukometašice slavile pobjedu, a rezultat je bio 33:31.

S ovom pobjedom rukometašice Izviđača imaju 25 bodova i uključuje se u borbu za drugo mjesto, dok Krivaja ostaje na petom mjestu sa 19 bodova.

Najefikasnija igračica susreta je bila Amna Mehinagić sa 10 pogodaka, a pet golova za Krivaju je dala Ilma Mehanović. U rosteru domaćih najefikasnije su bile Matea Šumelj sa sedam, te Matea Nosić i Elena Cipetić sa po šest pogodaka.