Rukometašice Krivaje protiv Sloge stigle do nove pobjede

Večeras je u Gradskoj dvorani u Zavidovićima odigrana utakmica 11. kola BH Telecom Premijer lige BiH za rukometašice, a ŽRK Krivaja je ugostio ŽRK Sloga 2013. Pobjeda je pripala domaćem timu rezultatom 38:31 (22:11).

Domaće rukometašice su opravdale epitet favorita te iako se činilo da će stići do rutinske pobjede, u drugom poluvremenu su se poprilično “kockale” sa stečenom prednošću, no u konačnici su stigle do zasluženog trijumfa.

Već u uvodu susreta prednost je bila na strani Krivaja, a koja je još u 10. minuti imala 10:4. Tačno na polovini prvog poluvremena na semaforu je bilo 16:18 u korist domaćih igračica.

Zavidovićanke su imale i maksimalnih +12 kod rezultata 21:8 u 25. minuti, a čemu je prethodila velika serija od 7:0.

U završnici poluvremena u sastavu Krivaje je bila druga postava i igračice s manjom minutažom, a na poluvrijeme se odlazi s vodstvom domaćih rezultatom 22:11.

Gošće su puno bolje otvorile drugo poluvrijeme te smanjuju zaostatak na 25:19, a na polovini druge dionice rezultat je bio 29:21.

Ubrzo se rukometašice Sloge dodatno približavaju domaćima, te uz seriju 5:0 dolaze na -5 kod rezultata 29:24. Gošće su stigle i na samo dva gola zaostatka sedam minuta do kraja, kada je Krivaja imala 31:29.

Ipak Sloga nije imala snage za više, dok su Krivajašice u završnici zaigrale snažnije te u posljednjim minutama serijom 4:0 rješavaju pitanje pobjednika. Domaće su u konačnici stigle do zaslužene pobjede rezultatom 38:31.

Najefikasnije su bile Jasmina Ćosić sa devet te Adnana Latifović i Amna Mehinagić sa po osam pogodaka kod Krivaje, dok je za Slogu Ema Dadić postigla također osam, a gol manje je dala Sarah Hadžiabulić.

Zavidovićanke su večeras upisale osmu ovosezonsku pobjedu, te kolo završavaju sa 17 bodova. Rukometašice Sloge 2013 ostaju na dvije pobjede i četiri boda na svom kontu.

U narednom kolu Krivaju predstoji neugodno gostovanje rukometašicama Hadžića, dok će Sloga na domaćem terenu ugostiti ŽRK Knežopoljka.

Večerašanja utakmica je imala i svoj humanitarni karakter, obzirom da će prihodi od prodaje karata biti usmjereni za liječenje Adisa Dadića – Tote, navijača i oca jedne od igračica Sloge.

ŽRK Krivaja: Armina Mahmutović, Vildana Bajrić 1, Amina Bašić 3, Emina Šabić, Amina Bukvić 6, Adnana Latifović 8, Jasmina Ćosić 9, Nejra Karahasanović, Naida Frkatović, Ajna Mačak 1, Amna Mehinagić 8, Lamija Mujkić, Sara Šehić, Adna Latifović, Sara Bašić-Salkić 2. Trener: Adnan Bašić.

ŽRK Sloga 2013: Lamija Ljubunčić, Amina Delić, Dženita Avdibašić, Ajna Radmilo, Aiša Kulaglić, Ema Dadić 8, Hena Ridžal 4, Sarah Hadžiabulić 7, Dalila Abazović 3, Šejla Kasumović 4, Nejra Hajrić, Adna Mujčić, Nikolina Vukobrat 1, Dalal Čajdin 4, Adnana Hamšić. Trener: Fuad Mahmutović.