Rukometašice Krivaje savladale Zrinjski u Mostaru

Večeras je u Sportskoj dvorani Bijeli brijeg u Mostaru odigran meč 6. kola BH Telecom Premijer lige BiH u rukometu, a HŽRK Zrinjski je ugostio ekipu ŽRK Krivaja iz Zavidovića. Slavile se gošće rezultatom 26:28 (11:18).

Gostujuće rukometašice su na startu susreta nametnule svoj ritam igre, te su već poslije 10 minuta igre imali prednost od plus četiri pri rezultati 3:7.  Serijom od 3:0 sredinom poluvremena Zrinjski dolazi na minus jedan kod rezultata 7:8.

Međutim Krivaja je brzo povećala prednost, a gostujuće igračice su uoči kraja poluvremena također napravile seriju od 3:0, pa na pauzu odlaze s sedam golova razlike i vodstvom rezultatom 11:18.

U dva navrata u uvodu drugog poluvremena Krivaja je imala maksimalnih +8, ali je uslijedila serija mostarske ekipe od 5:0, te nakon desetak minute igre u nastavku dolaze do 17:20.

Zrinjski je prišao na dva gola zaostatka pri rezultatu 21:23, no Krivaja veže tri uzastopna pogotka i  sedam minuta do kraja činilo se da je sve gotovo.

Ipak uslijedila je serija Mostarki od 4:0 koje dolaze na sam gol zaostatka, prvo kod rezultata 25:26, a onda i pri rezultati 26:27.

Domaće rukometašice pola minute do kraja utakmice nisu iskoristile napad za izjednačenje, a onda su Krivajašice na drugoj strani postigle gol za ovjeru treće ovosezonske pobjede i konačnih 26:28.

Najefikasnije kod Zrinjskog su bile Ivana Rozić, Nejra Pintul i Darija Milanović sa po šest golova, te Lana Terzić sa četiri.

Listu najefikasniji igračica kod Krivaje predvodila je Amna Mehinagić sa osam golova, a slijede Sara Bašić-Salkić sa šest i Ajna Mačak sa četiri.

U narednom kolu Krivaja dočekuje ekipu Knežopoljke, dok će rukometašice Zrinjskog gostovati u Hadžićima.