Rukometašice Krivaje sigurne protiv Ilidže

Večeras su rukometašice ŽRK Krivaja pobijedile ŽRK Ilidža u utakmici 15. kola BH Telecom Premijer lige BiH.

Domaće rukometašice su od početka kontrolisale igru, što im je poslije prvih pola sata igre donijelo vodstvo od plus pet, rezultatom 13:8.

U drugom poluvremenu gledali smo preslikanu igru iz prvog dijela, te su obje ekipe postigle i identičan broj golova kao u prvom poluvremenu, te je susret završen rezultatom 26:16 u korist domaćih igračica.

Najefikasnija kod domaćih je bila Nejla Maglajkić sa sedam pogodaka, a pet je dala Amna Mehinagić, dok su po četiri puta pogađale Adnana Latifović i Ajna Mačak.

U redovima gostujuće ekipe Almedina Imširović je sa osam golova bila najefikasnija, tri je dala Jasmina Pavlović, a dva Džana Adilagić.

Ovo je bila 10. pobjeda za Krivajašice koje su treće se 20 bodova, dok Ilidža ostaje u donjem dijelu tabele sa devet bodova.

U narednom kolu Krivajašice su slobodne, a nakon čega gostuju u Grudama.

ŽRK Krivaja: Vildana Bajrić, Amina Bašić 1, Amna Mehinagić 5, Alena Latifović 2, Amina Bukvić, Adnana Latifović 4, Nejra Cerić 1, Naida Frkatović 1, Ajna Mačak 4, Nejla Maglajkić 7, Lamija Mujkić, Jasmina Ćosić 2, Nejra Karahasanović, Emina Šabić, Sara Bašić, Sara Šehić. Trener: Adnan Bašić.

ŽRK Ilidža: Erna Šabić, Maja Mihajlović, Zerina Bujuk, Iman Memić, Džana Adilagić 2, Jasmina Pavlović 3, Ena Kostić 1, Ismihana Perla 1, Anđela Janković 1, Lejla Jahić, Almedina Imširović 8, Naida Škaljić, Divna Janković. Trener: Elvir Baručija.