Sigurna pobjeda rukometaša Krivaje protiv Iskre

Rukometaši Krivaje večeras su u Gradskoj dvorani u Zavidovićima pobijedili MRK Iskra iz Bugojna u utakmici 25. kola BH Telecom Premijer lige BiH, a konačan rezultat je bio 34:27 (17:12)

Poslije uvodnog ispitivanje snaga rukometaši Krivaje pri rezultatu 4:3 prave seriju od 4:0 te već poslije desetak minuta igre imaju plus pet.

Na polovini prve dionice Krivaja je vodila sa 10:4, što je bila najveća prednost u prvom poluvremenu. Iskra je uzvratila sa tri vezana pogotka, ali smo do odlaska na odmor gledali izjednačen rukomet, te se na pauzu otišlo pri rezultatu 17:12.

Drugo poluvrijeme je počelo u ujednačenom ritmu, ali Krivaja ubacuje u brzinu više te sredinom drugog dijela stiže do plus sedam, kada je na semaforu bilo 26:19 što je bila maksimalna prednost domaćina u ovom meču.

U završnici susreta smo gledali uglavnom igru gol za gol, a Krivaja je mirno privela utakmicu kraju i na kraju zasluženo stigla do pobjede rezultatom 34:27.

Najefikasniji u ovoj utakmici kod Krivaje su bili Haris Bašić, Eldar Mehić, Edin Sinanović i Faris Čolaković, svi sa po pet pogodaka. Kod gostiju se istakao David Kondić sa osam, te Suad Huskić sa pet golova.

S večerašnjim trijumfom Krivaja ima 30 bodova i penje se na šestu poziciju, dok Iskra ostaje na 18 bodova. U narednom kolu Iskra dočekuje Konjuh, dok Krivaju očekuje teško gostovanje u Ljubuškom ekipi Izviđača koja je na korak od osvajanja titule prvaka.

RK Krivaja: Ali-Muhamed Omerović, Bakir Hamurović, Amar Amitović 2, Haris Bašić 5, Deni Velić, Adin Ćosić, Eldar Mehić 5, Edin Sinanović 5, Adin Husanović, Kerim Torlaković 3, Faris Telalović 2, Slavko Previšić 4, Faris Čolaković 5, Sedžad Abdurahmanović 2, Elmas Avdić 1, Jasmin Hadžihasić. Trener: Ivan Divković.

MRK Iskra: Marko Perić, David Kondić 8, Dragan Jelušić 2, Aldin Šišić, Nikola Marijanović 3, Suad Huskić 5, Aleksandar Stojanovski, Armin Petrović, Jovan Todorović 3, Edin Halilović, Admir Purić 1, Samir Talić 1, Josip Kežić 4, Ajdin Letica. Trener: Ermin Bajrić.